Los czasem nam sprzyja, czasem zaś wrzuca nam kłody pod nogi. Nic więc dziwnego, że każdy właściciel samochodu od czasu do czasu boryka się z różnymi problemami z nim związanymi. Na drogach bardzo często dochodzi do stłuczek i kolizji, zwłaszcza w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych na drodze. Poza tym niejednokrotnie samochody odmawiają posłuszeństwa na drodze, nagle ulegają jakiejś awarii i nie można ich odpalić, by móc je samemu dowieźć do serwisu samochodowego. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi pomoc drogowa, którą można wezwać w każdym momencie, w nocy i za dnia, w święta i dni wolne od pracy a także w dni powszednie.

W czym może pomóc pomoc drogowa?

Pomoc drogowa może stanowić nieocenioną pomoc w trudnej sytuacji na drodze. Może ona pomóc w różnych sytuacjach, które są związane z unieruchomieniem pojazdu na drodze. Może to być w skutek kolizji drogowej, wypadku na drodze, usterki samochodowej, która nie pozwala na dalszą jazdę, całkowitemu zepsuciu się pojazdu. Pomoc drogowa dzięki posiadaniu lawety i holu, może zapewnić bezpieczne holowanie pojazdu do najbliższego serwisu samochodowego. Jeśli ma się dobre ubezpieczenie samochodowe, z takiej pomocy można skorzystać zupełnie za darmo, w ramach ubezpieczenia. W innym wypadku należy uiścić opłatę za holowanie, zgodnie z cennikiem usług lawety. Laweta jest na tyle pojemna, że pomieści każdy pojazd. Posiada też specjalne zabezpieczenia, dzięki czemu samochód na lawecie nie zsunie się z niej w czasie jazdy. Dzięki temu właściciel pojazdu może być pewny, że jego pojazd zostanie bezpiecznie odholowany do najbliższego serwisu.

Jak wezwać lawetę?

Każda pomoc drogowa, ma swoją stronę internetową, gdzie można znaleźć wszystkie istotne informacje na temat świadczonych przez nią usług. Znajdą się tam informacje kontaktowe takie jak numer telefonu, adres email czy adres siedziby firmy a także lokalizacja w jakiej świadczy ona usługi. Zwykle każda taka firma posiada także wizytówki reklamowe, o które warto się wcześniej postarać i zawsze przy sobie nosić, by w razie jakichkolwiek problemów z pojazdem, móc wezwać pomoc drogową. Każdy klient, który zadzwoni na numer telefonu pomocy drogowej, w bardzo krótkim czasie uzyska pomoc. Zwykle laweta dociera na miejsce kolizji, wypadku czy awarii samochodu w kilkanaście, góra kilkadziesiąt minut. W ten sposób można bardzo szybko uzyskać wymaganą pomoc. Warto więc nosić przy sobie namiary na pomoc drogową, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba z jej usług skorzystać.