Prawo Murphiego mówi, że jeśli coś złego ma się wydarzyć, to z pewnością się to wydarzy. Prędzej czy później. Często jest tak, że nieszczęścia chodzą parami, zwłaszcza, jeśli dotyczy to samochodów, czy motoryzacji. Koniec miesiąca i szczuplutki budżet, mający wystarczyć do następnej wypłaty? Kiedy może się stać coś z samochodem, jak właśnie nie teraz. Wszyscy dobrze znamy takie przykre przeżycia z autopsji. Pal licho, jeśli awaria złapie nas w naszym garażu i po prostu nie odpalimy auta. Znacznie gorzej, jeśli taki przypadek złapie nas w środku podróży. Wtedy sytuacja nie wygląda zbyt różowo, a nerwy tylko wszystko podbijają. Ale nie ma co załamywać rąk i rwać włosów z głowy. Od czego przecież jest pomoc drogowa?

Nic nie jest za darmo.

Oczywiście dzwoniąc na odpowiedni numer, uzyskamy pomoc stosowną do zaistniałej sytuacji, ale to, co często wstrzymuje chęć dzwonienia na pomoc drogową, to koszty.
Wielu kierowców obawia się wysokich kosztów lawety, ale jest to bardzo błędne myślenie. Cena jest w tym wypadku uzależniona od bardzo wielu czynników, takich jak wielkość pojazdu, przebyty dystans, czy nawet miasto z którego dana pomoc drogowa do nas jedzie. Często nie mamy innego wyboru, jak właśnie zaufać pomocy drogowej i załadować samochód na lawetę, ponieważ gdy jest unieruchomiony, to w żaden inny sposób, nie da się go przetransportować. Pozostaje jeszcze holowanie, lecz nie będzie ono działało w wielu przypadkach. Dlatego też warto postawić na zawodowców, którzy znają ten fach, od podszewki. Wiele firm z pomocą drogową, istnieje na rynku od wielu lat, a ceny oraz jakość usług jest tak dobra, że nie warto się zastanawiać nad innymi metodami transportu naszego uszkodzonego auta.
Istnieje także możliwość wykupienia takiego OC i AC, które będzie nam gwarantowało darmową pomoc drogową assistance, wraz z holowaniem pojazdu. Jednakże w tym wypadu wszystko zależy od wysokości składki polisy. 150-250 kilometrów, to odległość w jakiej pomoc przybędzie do nas, w zależności od tego jaką składkę opłacamy. Czy warto wybierać ubezpieczenie razem z pomocą drogową? Jeśli jeździmy raczej bliskie trasy, to jak najbardziej, lecz jeśli nasze podróże są większe niż 500 kilometrów od domu, to gdy przydarzy nam się jakaś niespodziewana awaria, warto skorzystać z pomocy najbliższej pomocy drogowej. Koszty takiej usługi wcale nie są duże, a nasz spokój, wart jest tak naprawdę każdych pieniędzy, ponieważ zdrowie mamy tylko jedno i nie należy go tracić, na rzeczy tak trywialne i częste, jak awarie samochodowe.