Ilość samochodów na drogach w ostatnich czasach przybrała formę monstrualną, co prowadzi do wielkich utrudnień i dużej liczby wypadków u stłuczek. Kierowcy muszą sobie radzić w trudnych sytuacjach, korzystając z pomocy innych albo wzywając pomoc drogową. Samochody nie tylko jeżdżą, ale również się psują i ulegają uszkodzeniom, które uniemożliwiają im dalszą jazdę. Związane jest to również nadmiarem samochodów używanych, które nie zawsze sprawują się zgodnie z oczekiwaniami. Ze względu na warunki ekonomiczne to najtańsze środki transportu.

Dlaczego auta się psują w najmniej dogodnym momencie?

Auta z drugiej ręki to często wielka niewiadoma, która może skończyć się problemami na drodze. Nie każdy kierowca potrafi na tyle świetnie poznać swoje auto, aby w zarodku likwidować wszystkie pojawiające się perturbacje. Taka sytuacja wiąże się z powstaniem dużego zaplecza naprawczego w formie zakładów mechanicznych czy samochodowych. Okazuje się, że każdy z nich ma ciągle zajęcie, ponieważ naprawy nie tylko proste, ale bywają również skomplikowane. W Polsce rynek części wtórnych i używanych ciągle ma się świetnie, co ma wielki wpływ na stan aut i dobrą kondycję mechaników. Dlatego częsta kontrola sprawności samochodu jest jak najbardziej konieczna. Nie można powiedzieć, że awarie dotyczą tylko aut używanych, samochody nowe też często spędzają dużo czasu w autoryzowanych serwisach, które mają duży problem z naprawami gwarancyjnymi. Nie istnieją takie, które się nie psują. Wszystkie wcześniej czy później mają większe lub mniejsze awarie, które skutkują wizytą u mechanika. Nie jest to tylko problem polski, na całym świecie naprawy to duża część branży motoryzacyjnej.

Autoryzowany serwis – Jak radzić sobie z zepsutym autem?

Rynek części zamiennych jest ogromy, a przychody z ich sprzedaży często dorównują przychodom ze sprzedaży aut nowych. Niestety często do awarii dochodzi podczas jazdy, a wtedy pojawia się problem z odtransportowaniem auta do zakładu. Dlatego dobra i efektywna pomoc drogowa bardzo ułatwia załatwienie problemu. Dzięki usłudze assistance, w Polsce kłopot z przetransportowaniem samochodu przestał być już tak istotny. Większość aut ma tę usługę dołączoną do pakietu OC. Jest wtedy bardzo okrojona, ale pozwala załatwić najbardziej palące potrzeby. Holowanie samochodu jest nie tylko związane z awarią. Jest to niezbędna pomoc przy kolizjach samochodowych, kiedy auto jest tak uszkodzone, że nie może być mowy o dalszej jeździe. Dobrze rozwinięta sieć usług pomocy drogowych, pozwala na szybkie i sprawne usunięcie auta z drogi. Niektórzy kierowcy wykupują assistance rozszerzone, wtedy są spokojni o transport samochodu na dużych odległościach. Jest to bardzo istotne szczególnie wtedy, jak odbywa się długie podróże. Może jest kosztowniejsze, ale daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala nie martwić się na zapas.