Historia firmy

Ten koncern powstał w 1937 roku w Japonii. Początki sięgają już 1918 roku. Wtedy to Sakichi Toyoda stworzył firmę Toyoda Spinning and Weaving Co. Ltd. Razem ze swoim synem wybudował automatyczny warsztat tkacki. Miało to miejsce w 1924 roku. Następnie stworzył zakład Toyoda Automatic Loom Works (1926 rok). W 1933 roku Toyoda odbył podróż do Stanów Zjednoczonych. Tam zainteresował się motoryzacją. Wrócił do Japonii i zbudował pierwszy samochód.

Jak działała firma po II wojnie światowej?

W tym czasie, w fabryce Toyoty, skonstruowano pierwszym, miejski, mały samochód. W 1947 roku wydano model SA, następnie BJ. Najpopularniejszy model Toyoty o nazwie Corolla został skonstruowany w 1966 roku. W 1982 roku miało miejsce połączenie firm Toyota Motor Company oraz Toyota Motor Sales.

Działalność Toyoty w Polsce

W Polsce jest reprezentowana przez oficjalnego dystrybutora części zamiennych oraz samochodów. W Wałbrzychu działa Fabryka Skrzyń Biegów i Silników Benzynowych, natomiast w Jelczu-Laskowicach – Fabryka Silników Benzynowych i Wysokoprężnych. Dane za rok 2018 ukazują sprzedaż samochodów w liczbie ponad 8 milionów egzemplarzy. To najlepszy wynik na całym świecie jeśli chodzi o samochody.

Corolla w Polsce. Olbrzymia sprzedaż

W 2019 roku Corolla była najczęściej kupowanym samochodem w Polsce. Popularność ta związana jest z wyposażeniem modelu w napęd hybrydowy. We wrześniu 2019 roku Polacy zarejestrowali ponad 35 tysięcy samochodów osobowych tego modelu. To bardzo dobry wynik. Samochody Toyoty od wielu lat cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Auta wyróżniają się wysoką jakością, bezpieczeństwem oraz prestiżem. Nowa Corolla oferuje różnorakie nadwozia. W ofercie znajdziesz sedan, kombi i hatchback. Polacy najczęściej wybierają TS Kombi ( aż ponad 40 procent polskich kierowców). Najczęściej wybieranym napędem jest benzynowo-elektryczny.

Podsumowanie. Wygoda i elegancja

Jak już wyżej w artykule wspomniałem, zakup nowej Toyoty kojarzy się z prestiżem. Tak, to prawda. Oprócz tego auta cechuje niska awaryjność. Projektanci z Japonii zadbali o to, aby samochód możliwie jak najrzadziej się psuł. Wszystko oczywiście ma swoją cenę. Pojazdy cieszą się sporą popularnością nie tylko w Polsce. Są bardzo często kupowane w wielu krajach świata. A Ty, marzysz o nowej Toyocie? Jeśli tak, to koniecznie udaj się do najbliższego salonu i porozmawiaj z dilerem. Pomoże on Tobie wybrać odpowiedni model w optymalnej cenie. A zatem, miłej przejażdżki najnowszą Toyotą.