Zakup samochodów używanych w Polsce jest bardzo popularny. Z reguły to z krajów zachodnich sprowadzane są do Polski samochody w celu ich dalszego eksploatowania. Takie marki jak bmw, audi czy mercedes to najpopularniejsze z nich. Z krajów zachodnich bardzo często sprowadzane są do Polski również pojazdy marek takich jak renault, fiat, volkswagen czy mitsubishi – wszystkie te marki możemy zakupić u sprzedawców w bardzo dogodnych cenach.

Samochody używane sprzedawane w biedniejszych wschodnich krajach to bardzo znany i spopularyzowany biznes. Ściąganie samochodów zza granicy praktycznie za bezcen i sprzedawanie ich w krajach biedniejszych wykonując tylko drobne naprawy to biznes, który może przynieść osobom sprowadzającym i sprzedającym takie samochody dużo korzyści. Powoli jednak odchodzi się od samochodów używanych, nawet w krajach wschodnich kierowcy coraz częściej decydują się na kupowanie samochodów nowych – chociaż najczęściej decyzja pada na wzięcie samochodu po prostu w leasing, dzięki czemu mamy nowy samochód praktycznie na własność, a możemy sporo zaoszczędzić na zakupie nowego samochodu fabrycznego.

Marka Audi to brand produkowany przez producentów niemieckich samochodów osobowych. Fabryki tego producenta rozsiane są po całym świecie, jednakże główna siedziba dyrekcji marki znajduje się w Niemczech, a dokładniej w mieście Ingolstadt. Samochody spod stajni audi należą do jednego z największych koncernów samochodowych, jakim jest koncern Volkswagen AG – data powstania tego koncernu to rok 1909, natomiast jego pierwszym dyrektorem jak i założycielem był Pan August Horch – spółkę zdecydował się założyć w momencie, w którym postanowił zwolnić się z zarządu August-Horch-Motorwagen. Istnieje bardzo interesująca ciekawostka odnośnie nazwy marki – nazwa marki, Audi jest niczym innym jak po prostu grą słów wywodzącą się z łacińskiego tłumaczenia – nazwa marki jest bowiem łacińskim tłumaczeniem nazwiska Horch i oznacza po prostu słowo “słuchaj”.

Jeśli chcemy zakupić samochód używany, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim, jeśli nie znamy się na samochodach, powinniśmy skonsultować zakup z kimś, kto jest ekspertem od takich właśnie pojazdów. Często bowiem okazuje się, że sprzedawcy samochodów używanych ukrywają jakieś wady chcąc tym samym podnieść wartość samochodu i sprzedać go po prostu drożej, niż jest on faktycznie na dany moment warty. Oczywistym faktem jest, że nie ma sensu kupować samochodu w złym stanie za wysoką cenę – kontakt z osobami, które wiedzą bardzo dużo o samochodach i ich stanie technicznym jest w kontekście zakupu samochodów używanych niezwykle ważny, a nawet kluczowy. Chcąc zakupić jakieś auto, zawsze powinniśmy zapytać o jazdę próbną – tylko dzięki temu będziemy w stanie mniej więcej zorientować się, jak pracuje samochód, w jakim jest stanie i czy przyjemnie będzie nam się go prowadziło – komfort jazdy jest bowiem elementem, bez którego jazda samochodem traci swój urok.