Okazuje się, że łączenie pasji z pracą zawodową staje się coraz bardziej popularna. Jest to oczywiście bardzo dobry trend, gdyż praca wykonywana przez osoby, które lubią to co robią jest z reguły wykonywana lepiej – bardziej efektywnie i precyzyjnie. Gdybyśmy mieli podać jakiś pierwszy przykład, pierwsze skojarzenie związane z tym, że łączenie pasji z zawodem jest faktycznie realnym procesem, najprawdopodobniej byłby to zawód mechanika samochodowego, który zakochany jest w motoryzacji i rzeczach z nią związanych. Mechanik pasjonat jest z pewnością osobą kompetentną, jest to po prostu właściwa osoba na właściwym miejscu.

Pierwszym, a zarazem najpopularniejszym zawodem związanym z motoryzacją będzie więc właśnie wspomniany już wyżej mechanik samochodowy. Postawienie na taki wybór jest stosunkowo oczywiste i bardzo proste, gdyż jest to pierwsze skojarzenie powiązane z pracą w dziedzinie motoryzacji. Bardzo duży odsetek młodych osób kształci się w kierunku pracowników serwisów samochodowych, gdyż trafia to w ich zainteresowania. Ponadto, osób posiadających kompetencje na bycie mechanikiem samochodowym potrzeba coraz więcej, gdyż coraz więcej pojawia się samochodów na ulicach naszego kraju. Podsumowując, jeśli poszukujemy pracy w zawodzie powiązanym z motoryzacją, praca mechanika samochodowego będzie z pewnością dobrym wyborem, gdyż popyt na takie osoby jest ogromny – w związku z tym na rynku pracy jest wiele interesujących ofert i ogłoszeń dla osób, które chcą zatrudnić się w takim właśnie fachu.

Kolejnym, delikatnie mniej popularnym zawodem powiązanym z motoryzacją jest bez dwóch zdań dealer samochodowy. Taka osoba zajmuje się przede wszystkim doradzaniem innym osobom w procesie zakupie auta. Nie każdy zna się na samochodach, a więc praca dealera samochodowego to poniekąd rola ekspercka. Jeśli znamy się na samochodach i chcemy wykorzystać tą wiedzę nie tylko w celach zarobkowych, ale także w celach pomocy innym ludziom, robota jako dealer samochodowy z pewnością się nam spodoba. Istotną kwestią w tej pracy bez wątpienia jest umiejętność perswazji – dzięki niej będziemy w stanie z wielką łatwością przekonać różne osoby to zakupu konkretnego modelu samochodu.

Innym przykładem pracy związanej z motoryzacją może być zatrudnienie się jako po prostu kurier. Brzmi to bardzo prosto i w praktyce takie właśnie jest. Zamiłowanie do samochodów możemy ukazywać na wiele sposobów, również poprzez zwyczajne spędzanie z nimi bardzo dużo czasu – w tym właściwie odnajduje się zawód kurierski. Pracując jako kurier piszesz się na to, że w pojeździe będziesz spędzał zdecydowaną większość swojego czasu. Cały dzień pracy, spędzony będzie praktycznie wyłącznie wewnątrz przeznaczonego do celów kurierskich samochodu. Jeśli lubimy długą, wielogodzinną jazdę samochodem, z pewnością zainteresujemy się tym konkretnym zawodem.

Podsumowując, łączenie pasji z pracą zawodową jest możliwe, a wręcz w niektórych przypadkach, takich jak właśnie motoryzacja – wymagane.