Podczas przewożenia dużej liczby ciężkich ładunków często ustawiamy pojazd we właściwym miejscu na polu. Zwykle wybieramy go po prawej stronie, czyli u szczytu jezdni, tak aby bagażnik był na tyle duży, aby pomieścić samochód. Przestrzeń bagażową po stronie pasażera należy zabezpieczyć przed nieoczekiwanymi zdarzeniami poprzez odpowiednie zabezpieczenie siedzeń i podłogi. Kosze bagażowe powinny być skonstruowane w taki sposób, aby były jak najbardziej bezpieczne.

Transport

Właściwy wybór poruszającego się pojazdu zależy od wielu czynników. Pierwsza to rodzaj transportu, czyli rodzaj przewożonego ładunku. Jeśli przewozimy artykuły budowlane lub ciężki sprzęt, możemy skorzystać ze standardowych kontenerów transportowych, ale z różnych powodów niektóre z nich nie mogą bezpiecznie transportować takich ładunków. Często towary są bardzo duże i przewożone w odpowiednio zabezpieczonym kontenerze można je bezpiecznie przechowywać w luku bagażowym.

Kolejną kwestią jest rodzaj transportu. Do wyboru samochód ciężarowy. Ten typ pojazdu jest wyposażony w specjalne siatki. Umieszczane są w bezpiecznych miejscach w pojeździe, aby chronić pojazdy przed niespodziewanymi warunkami. Pojazdy tego typu posiadają koła wykonane ze specjalnej stali zwanej skrętną. Materiał ten jest lekki i odporny na zmiany środowiska. Pozwalają na załadunek określonego ładunku, np. palety lub palety o różnych rozmiarach.

Kolejną ważną kwestią jest wybór poruszającego się pojazdu. Na rynku mamy dostępne samochody ciężarowe i dostawcze. Ciężarówki z windą są niezwykle pomocne przy tymczasowym przewozie dużych ładunków, np. podczas wytwarzania energii lub prac porządkowych. Podnośnik można również wykorzystać podczas transportu poziome, np. transportowanie konstrukcji dachowych podczas usuwania z wykopu.

Większe ładunki, niż można przewieźć ciężarówką, można przewieźć wyspecjalizowaną ciężarówką wyposażoną w podnośnik. Pojazd ten posiada szereg dodatkowych udogodnień, które czynią z niego niezwykle efektywny środek transportu ładunków o różnej wysokości. Winda jest w pełni zautomatyzowana, więc nie ma potrzeby korzystania z niej kierowcy ani innych pasażerów. Pojazd jest również wyposażony w układy zapobiegające blokowaniu się kół podczas hamowania, dzięki czemu można go łatwo ruszyć i torować drogę kierowcy.