Skok technologiczny, jaki zaliczyliśmy w ciągu ostatnich 50 lat, jest wręcz niebywały. Pokolenie naszych dziadków, często pamięta, jak podłączano po wojnie prąd do każdej wioski, a dziś mamy bezprzewodowy Internet i telefony komórkowe w kieszeni każdego pospolitego zjadacza chleba. Wysoko rozwinięta technologia dostępna jest dziś, dla wszystkich, co sprawia, że postęp nieustannie przyspiesza, ponieważ zapotrzebowanie na coraz to nowsze gadżety jest, coraz większe. A im większe zapotrzebowanie, tym większe pieniądze. A jak sprawa ma się w branży samochodowej? O dziwo, pomimo niewątpliwego skoku cywilizacyjnego, który miał miejsce w XX wieku, samochody nie zmieniły się, aż w tak ogromnym stopniu, jak wszystko inne wokoło. Ale i w tej dziedzinie technologia zaczyna przejmować kontrolę i działać coraz prężniej. Jak będą wyglądały samochody przyszłości?

Przyszłość, która nadejdzie.

Wielu z pośród producentów samochodów, stara się przedstawić swoje pomysły, na samochody jutra. Samochód autonomiczny, jest teraz numerem jeden, jeśli chodzi o innowacje, wprowadzaną do motoryzacji. Auto, które będzie samo kierowało, jest na pewno niezwykle futurystyczne, ponieważ jesteśmy głęboko przyzwyczajeni, że to my jesteśmy kierowcami. W samochodach autonomicznych, to sztuczna inteligencja będzie prowadziła maszynę. My będziemy jedynie przyglądać się i odpoczywać. Gdzie w tym radość z jazdy? Oczywiście, na pewno będzie opcja wyłączenia autopilota, dla spragnionych motoryzacyjnej adrenaliny. Tesla jest jak na razie przodownikiem, jeśli chodzi o auta z autopilotem. Technologia ta potrzebuje jeszcze sporej dawki usprawnień i ulepszeń, ale na naszych oczach, właśnie buduje się przyszłość.

Jeśli chodzi zaś o konkretne modele nowoczesnych samochodów, to producenci starają się zaskoczyć konsumentów oryginalnym futurystycznym designem. Bardzo modne ostatnio zrobiły się elektryczne volkswageny, które pojawiają się w reklamach. Futurystyczny wygląd i elektryczny napęd, sprawiają, że bez wątpienia są to pojazdy z przyszłości. Ciekawy koncept nowoczesnego samochodu przedstawiło też ostatnio Audi, a mowa tu o modelu AI:ME.
Audi prezentując swój futurystyczny samochód zaznaczyło, że nie będzie on w pełni autonomiczny. Samochód ma mieć zamontowane kamery i czujniki, które będą śledziły wzrok kierowcy, dzięki czemu interakcja z pojazdem ma także odbywać się za pomocą tego zmysłu. AI:ME będzie rozumiał także ludzką mowę i nie ograniczy się to wyłącznie do prostych komend.
Wygląda na to, że przyszłość jest coraz bardziej fascynująca!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą “eLki” – Najlepsza Nauka Jazdy w Dzierżonowie