Gdy mówimy o motoryzacji, z pewnością każdy z nas zna takie marki jak Audi, BMW, Renault, Peugeot, Volkswagen. Oczywiście, to prawda. Tak samo jak wszyscy znają Mercedesy. Ta ostatnia kojarzy nam się z klasą, wysoką jakością oraz niesamowitym, klimatycznym stylem.

Krótki wstęp na temat marki Mercedes-Benz

Samochód Mercedes produkowany jest przez niemiecki koncern Daimler A. Wcześniejsza nazwa to DaimlerChrysler AG. Właścicielami koncernu w niemalże 70% są inwestorzy i przedsiębiorcy z Niemiec. Pod tą marką, produkowane są samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze oraz autobusy. Gdy mówimy o autach osobowych, Mercedes wiedzie prym na świecie. Oprócz tego, jest to jedna z najstarszych firm motoryzacyjnych.

Kiedy została założona firma, produkująca samochody?

Historia tej marki sięga już lat osiemdziesiątych dwudziestego pierwszego wieku. Był grudzień 1883 roku, kiedy Karl Benz założył firmę Benz & Co (miało to miejsce w Mannheim). Następnie w listopadzie 1890 roku założono spółkę Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG). Jej właścicielem został Gottlieb Daimler.

Samochody Mercedesa. Współczesne spojrzenie

Marka buduje swoją potęgę w oparciu o wysoką jakość, fascynację, bezpieczeństwo oraz innowację. Każdy, kto posiada Mercedesa, może mówić o pewnej dumie. Tak, to prawda. Samochody dbają o swoją klasę i są bardzo popularne w każdym zakątku świata – jeśli mówimy o sprzedaży. Są to auta ponadprzeciętne w każdym calu. Współczesna kolekcja liczy 550 samochodów. Wśród nich znajduje się 350 samochodów osobowych, 60 aut użytkowych oraz 140 wyścigowych.

Muzeum Mercedesa

Otwarcie muzeum marki Mercedes miało miejsce 19 maja 2006 roku w mieście Stuttgart. Następnie zmieniono symbole wielu silników oraz modeli. Obecnie, gdy mowa o pojazdach sportowo-użytkowych, ich symbolem jest GL. Auta typu coupe to już CL. Przemianowano Mercedesa-Benza z klasy M na GLE.

Prestiż z posiadania pojazdów spod znaku Mercedesa jest niebywały. To powód do dumy, jeździć tymi samochodami. Oczywiście mają one swoją cenę. Nie należą do najtańszych. Nawet można powiedzieć, że są pod pewnymi względami elitarne. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego Mercedesa. W takim wypadku można poszukać używanych modeli. Wtedy cena jest stanowczo niższa. Marzysz o pięknym samochodzie z klasą, który wyróżnia się wysoką jakością oraz znakomitym designem? Koniecznie postaw na Mercedesa. To powinno być spełnienie Twoich najskrytszych marzeń. Auta zalicza się do długowiecznych. Rzadko się psują. Niestety ich naprawa również ma swoją cenę.