Wejścia w ostre zakręty, omijanie przeszkód czy wykonanie nagłych uników na motocyklu, to tylko część umiejętności, jakie możesz nabyć podczas profesjonalnego szkolenia motocyklowego. Sprawdź, czego jeszcze uczą na takich kursach i czy naprawdę warto się na nie zapisać.

Szkolenia motocyklowe – dla kogo?

Takie kursy mogą być kierowane do wszystkich motocyklistów. Zarówno tych, którzy poruszają się po mieście i drogach publicznych, miłośników turystycznej jazdy, jak i motocyklistów jeżdżących w terenie. Mogą w nich brać udział osoby, które jeżdżą na motocyklu już od dłuższego czasu, a także początkujący. A jakim motocyklem można przyjechać na szkolenie? Zazwyczaj, w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń, w kursie możesz uczestniczyć zarówno na motocyklu sportowym, jak i turystycznym. Doświadczenie i posiadany motocykl, nie są tu najważniejsze, liczy się twoje nastawienie i chęć nauki.

Czego nauczysz się na szkoleniach motocyklowych?

Szkolenia motocyklowe organizowane przez specjalistów, jak advacademy.pl, zwiększają bezpieczeństwo motocyklisty, poprzez udoskonalanie umiejętności jazdy miejskiej. Dzięki takim kursom rozwiniesz umiejętność panowania nad motocyklem podczas nieprzewidzianych sytuacji na drodze, a także nauczysz się jak prawidłowo patrzeć na zakręcie, aby uniknąć zagrożeń. Kursy motocyklowe bardzo często oparte są o technikę jazdy wykorzystywaną w Gymkhanie, która łączy precyzję przejazdu z szybkością pokonania ustalonej trasy. Ta technika nauczy cię wybierać optymalny tor jazdy oraz efektywnie wykorzystywać sprzęgło, hamulce i gaz w celu uzyskania pełnej kontroli nad pojazdem. Dzięki takim umiejętnością jazda nawet ciężkim motocyklem stanie się łatwiejsza.

Takie kursy to przede wszystkim doskonalenie jazdy motocyklem. Sprawi ono, że poczujesz się pewniej, a na dodatek nabędziesz takich umiejętności, dzięki którym będziesz mógł sprawniej i bezpieczniej przemieszczać się po mieście i w dłuższej trasie.

Przebieg szkolenia motocyklowego

Każde szkolenie przebiega trochę inaczej. Na przykład te z zakresu jazdy precyzyjnej zazwyczaj zaczyna się od omówienia reguł i zasad bezpieczeństwa. Następnie przechodzi się do zasad prawidłowego ustawienia motocyklu oraz pozycji jazdy. Podczas takiego kursu wykwalifikowani instruktorzy nauczą cię także jak precyzyjnie zatrzymywać się i ruszać, jak efektywnie wykorzystywać gaz i sprzęgło, a także bezpiecznie jeździć w korkach. Ważnym elementem takiego szkolenia jest również planowanie i pokonywanie zakrętów, a także odpowiednia technika zawracania. Wybierając szkołę motocyklową, warto również zwrócić uwagę, czy zakres szkolenia obejmuje również szkolenie z pierwszej pomocy, której znajomość jest niezbędna podczas poruszania się po drodze.

Szkolenie motocyklowe – jak się przygotować?

Na takie szkolenie powinieneś zabrać ze sobą prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie komunikacyjne OC. Oczywiście obowiązkowy jest również kask, rękawice i buty motocyklowe, a także odpowiednie ubranie i ochraniacze.

Kategoria: motoryzacja