Czymś na co od zawsze klienci zwracali szczególną uwagę podczas korzystania z ofert instytucji finansowych, które zajmują się udzielanie pożyczek jest szeroka dostępność ofert kredytowych. Tak samo istotny dla pożyczkobiorcy jest klarowny system i sposób w jaki udzielane są kredyty gotówkowe. Właśnie ta prostota w głównej mierze działa jako zachęta do częstszego korzystania z usług bankowych. Trzeba zdawać sobie sprawę, że tak od razu banki chętnie stosowały proste i przejrzyste zasady udzielania kredytów.

 

Sytuacja trochę uległa poprawie od czasu, kiedy to na rynku usług finansowych pojawiły się instytucje finansowe nie będące  bankami, czyli szalenie popularne parabanki. To za sprawą parabanków i ich produktów trochę rozluźniły się procedury na pozyskanie kredytu. Pożyczka o jaką możemy się ubiegać w parabanku należy do niezwykle atrakcyjnych form zdobycia gotówki dla wszystkich tych którzy pragną w krótkim czasie mieć pieniądze już na koncie. Pożyczka bez zaświadczeń w pełni spełnia powyższe wymagania, a przy tym wymaga jedynie minimalną ilość formalności. W praktyce oznacza to, że wystarczy okazać potwierdzenie poświadczające stosowną wysokość  zarobków i wylegitymować się swoim dokumentem tożsamości. Od tego ostatniego wymogu wzięło się potoczne określenie tej pożyczki tj pożyczka na dowód. Nie powinno więc zaskakiwać, że tego rodzaju pożyczka świetnie sprawdza się jako doraźna pomoc nawet dla osób które nie posiadają stałych dochodów. Kolejną godną wspomnienia zaletą takiej propozycji jest to, że pożyczkę bez zaświadczeń można otrzymać nie dysponując gwarancjami w postaci poręczenia.

Warto również wspomnieć, że nie wymagana jest tutaj również zgoda ze strony współmałżonka. Duża liczba placówek udzielających tego rodzaju świadczeń pozwala na otrzymanie gotówki już nawet w kwadrans. Po taka pożyczkę mogą też ubiegać osoby z  negatywną historią kredytową BIK. Dla tej grupy wspomniane pożyczki są często jedną ostatnich możliwości na pozyskanie gotówki. Należy pamiętać też ciemniej stronie tego typu pożyczek, ponieważ są one w znacznie większym stopniu oprocentowane, a czas spłaty skrócony do maksimum.