Dzisiaj w każdym samochodzie systemy klimatyzacji stały się podstawowym elementem. Każdy chce mieć właściwy mikroklimat w samochodzie.

W czasie upałów zaczynamy używać szczególnie intensywnie, nie zdając sobie sprawy, że może to być szkodliwe dla zdrowia. Po podróży narzekamy na złe samopoczucie, zmęczenie, suchość oczu, kaszel. Z czasem nasila się natężenie nieprzyjemnych zapachów. Odpowiedź na pytanie – dlaczego? – i rozwiązanie jest bardzo proste.

Klimatyzator samochodowy

W przestrzeni wymiennika ciepła w instalacji klimatyzatora zagnieździły się bakterie. Miliony drobnoustrojów skolonizowało habitat przyjaznego dla nich środowiska.

Sposobów na pozbycie się intruzów jest wiele. Jednym z nich jest zastosowanie fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości.

Należy zastosować odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękami.

Świat przyjazny dla mikrobów. Jest na to sposób

Ze względu na fakt, że powietrze zewnętrzne krąży przez schłodzoną siatkę parownika, wilgoć skrapla się na powierzchniach metalowych. Lamele chłodzące parownika są umieszczone blisko siebie, aby uzyskać największą powierzchnię chłodzenia. Krople wody, ze względu na ich napięcie powierzchniowe, pozostają na ścianach. Z powietrzem zewnętrznym dostają się bakterie, grzyby i inne zanieczyszczenia, które w obecności wody, chłodu i braku światła przyczyniają się do powstawania i rozmnażania mikroorganizmów. Wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i innych mikroorganizmów, w tym czynników chorobotwórczych. Po włączeniu klimatyzacji większość bakterii i grzybów trafia do wnętrza samochodu. Są wdychane przez pasażerów i prowadzą do podrażnienia błony śluzowej oczu i dróg oddechowych. Bakterie te mogą powodować choroby alergiczne, zapalenie dróg oddechowych i inne choroby układu oddechowego, czasami bardzo niebezpieczne.

System klimatyzacji twojego samochodu wymaga specjalnego traktowania. Klimatyzacja samochodowa będzie działać normalnie i sprawi przyjemność każdemu pasażerowi w kabinie jeśli będzie serwisowana starannie i regularnie. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na czyszczenie kanałów i parownika. Bardzo ważne jest, aby robić to systematycznie, aby system nie miał czasu na gromadzenie warstwy brudu.

Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu w samochodzie po włączeniu klima tyzacji, zaleca się dezynfekcję klimatyzacji samochodowej co 2-3 miesiące.

Dezynfekcja salonu i klimatyzacji:

  • czyści całkowicie system wentylacji samochodu
  • zapobiega rozwojowi mikroorganizmów w układzie klimatyzacji samochodowej
  • eliminuje nieprzyjemne zapachy w układzie klimatyzacji
  • zapobiega wystąpieniu reakcji alergicznych.

Koncepcja pełnego czyszczenia wszystkich układów klimatyzacji samochodowych opiera się na zastosowaniu płynu dezynfekcyjnego i zastosowaniu urządzenia wytwarzającego ultradźwięki. Element ultradźwiękowy o częstotliwości 1.7 MHz przekształca ciecz w małe kropelki o średnicy po niżej 5 mikronów. Para ta jest wydmuchiwana z króćca wylotowego i zasysana przez filtry i parownik, usuwając zanieczyszczenia.