Motoryzacją nazwać możemy cały ogół teorii oraz zagadnień, które ściśle powiązane są z praktycznym zastosowaniem pojazdów, takich jak samochody, samochody ciężarowe, motocykle. Z pewnością, warto odnotować fakt, iż motoryzacja w dzisiejszych czasach jest nie tylko dziedziną życia codziennego, bez której nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania, ale jest ona również pasją i zainteresowaniem, które podzielane jest przez miliony osób na terenie całego świata. Bez dwóch zdań, płcią dominującą w sferze motoryzacyjnej jest płeć męska, jednak wraz z rozwojem technologii związanej z motoryzacją, samochodami zaczynają interesować się również kobiety, a reprezentantki płci pięknej coraz częściej interesują się rzeczami związanymi z motoryzacją.

Technologia w motoryzacji istnieje od bardzo dawna, jednakże rozwój dzisiejszej technologii jest zdecydowanie bardziej dynamiczny i szybszy, aniżeli jeszcze kilka lat temu. Firmy motoryzacyjne, te które produkują samochody czy motocykle, bez przerwy ścigają się w nowinkach technologicznych i innowacjach, dzięki którym będą w stanie przekonać klientów co do swojej marki – przecież to właśnie klienci są najważniejsi dla tego typu przedsiębiorstw, im więcej klientów, tym większy profit dla firmy produkującej samochody. Tworzenie swojej marki w dziedzinie motoryzacji jest bardzo ważne, dlatego oprócz samego tworzenia nowoczesnych, luksusowych samochodów spełniających wymagania i zapotrzebowania potencjalnych konsumentów, bardzo ważny jest również kontakt z klientami. Marketing bezpośredni jak i marketing pośredni pełni kluczową rolę w kwestii reklamy i kontaktu firmy z klientami, tym bardziej w dobie dominacji Internetu oraz telewizji.

Nowinki technologiczne i techniczne w samochodach

Mówiąc o nowinkach technicznych, mówimy o elektronice w samochodach. Kilkanaście lat temu, dla ludzi nowoczesnością była możliwość zdalnego otwierania drzwi samochodowych przy pomocy odpowiednich przycisków ulokowanych na kluczach do samochodu – w dzisiejszych czasach, definicja nowinek technologicznych zmieniła się diametralnie. Myśląc o technologii w samochodach dzisiaj, mówimy o zainstalowanych w samochodzie systemach operacyjnych, które mogą chociażby na bieżąco kontrolować stan płynów w naszym samochodzie. Dzięki systemom operacyjnym jesteśmy w stanie również połączyć nasz samochód z Internetem, co z kolei może przełożyć się na płynną pracę GPS’a bez konieczności jego aktualizowania – wszystko bowiem znajduje się w chmurze, która z kolei ulokowana jest w sieci internetowej. Systemy operacyjne oferują nam wiele funkcji, które możemy wykorzystywać dzięki środowisku graficznemu systemu operacyjnego, wyświetlanego na niewielkim monitorze wewnątrz samochodu – taki monitor znajduje się z reguły między siedzeniem kierowcy, a siedzeniem pasażera. Na takim monitorze możemy robić praktycznie wszystko to, co na smartfonie – wykonywać połączenia, sprawdzać pogodę i co najważniejsze podczas jazdy samochodem – odtwarzać naszą ulubioną muzykę.