Sprowadzania samochodów z Niemiec nie jest wcale prostym zadaniem. Co prawda możemy trafić na tak zwaną okazję, lecz nie zdarza się to często. Każdego roku setki tysięcy Polaków poszukuje aut u naszego zachodniego sąsiada. Czasami padają oni ofiarą oszustwa. Zamiast dobrego i sprawdzonego samochodu kupują po prostu mocno uszkodzone auto. Jak się przed tym przestrzec? Postaram się Tobie odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule. Dzięki temu importowanie auta stanie się prostsze i sensowne.

Jakich ofert szukać i gdzie?

Nie korzystaj z ofert tak zwanych „specjalistów”! Obiecują oni Tobie ułatwić życie, handlując swoimi samochodami, jednak efekty często są odwrotne od zamierzonych. Auta, które oni sprowadzają i proponują Tobie na sprzedaż, bardzo często są mocno uszkodzone z dużymi przebiegami. Oprócz tego, tacy sprzedawcy, maskuję niektóre wady samochodu. Bądź na takie zdarzenia ostrożny i przezorny. Okazja cenowa nie ma sensu, gdy okaże się, że sporo gotówki wydasz na mechanika, który znajdzie uszkodzenia samochodu, o których nie poinformował Ciebie wcześniej sprzedawca. Importowanie samochodów z Niemiec wiąże się z pewnym ryzykiem. Oczywiście pewnym rozwiązaniem jest zakup pojazdu w salonie, lecz nie każdy może sobie na to pozwolić ze względów finansowych. Nowe samochody kosztują znacznie więcej od kilkuletnich.

Ważne jest ustalenie szczegółów ze sprzedawcą

Szukanie dobrych samochodów bez ukrytych usterek i z małym przebiegiem jest dosyć czasochłonne. Możesz do tego celu wykorzystać portale ogłoszeniowe, które znajdziesz w Internecie. Gdy już natrafisz na perełkę, koniecznie skontaktuj się ze sprzedawcą i omów z nim precyzyjnie szczegóły transakcji. Możesz także negocjować cenę. Sprzedawcy zgadzają się często na takie rozwiązanie, gdyż chcą szybko sprzedać samochód. Uważaj także, bo niektórzy z nich zawyżają ceny, żeby potem trochę je obniżyć, podczas negocjacji. Z takimi osobami nie rób żadnych interesów. Cwaniaków nie brakuje również w Niemczech.

Podliczanie kosztów

W momencie, kiedy znajdziesz upragnione auto i ustaliłeś warunki sprzedaży policz koszty Twojego wyjazdu. Trzeba uwzględnić koszty podróży oraz opłaty w związku z zapłaceniem akcyzy. To może sprawić, że nawet kilka tysięcy złotych więcej będziesz mieć na koncie.

Motoryzacja to specyficzna branża, która wymaga pewnej wiedzy. Importowanie samochodów z Niemiec również nie jest łatwym przedsięwzięciem. Liczy się wiedza oraz chłodna kalkulacja. Wobec tego podejmij decyzję o zakupie auta bardzo starannie, spokojnie i z odpowiednim podejściem, a wtedy trafisz na prawdziwą okazję i staniesz się szczęśliwym właścicielem wymarzonego pojazdu.