Samochody transportowe, są jedną z ważniejszych gałęzi motoryzacji. Swoje zastosowanie znajdują we wszelkiego rodzaju pracach, związanych z dostarczaniem towarów, materiałów, czyli w branżach takich jak budowlanka, czy logistyka. Są o wiele bardziej zwrotne, niż tiry. Nie posiadają naczepy, dzięki czemu manewrowanie takim samochodem w mieście, nie jest tak bardzo utrudnione. Samochodem transportowym używanym, na przykład do rozwożenia paczek przez kuriera, można przewieźć naprawdę sporą ilość ładunku. Motoryzacja rozwija się jak wszystkie inne rodzaje biznesu. Kiedy jest zainteresowanie i potrzeba, trzeba jak najszybciej zapełnić tą lukę. Bo tam gdzie potrzeba, tam i spora ilość pieniędzy. Tak działa nasz świat, dlatego motoryzacja wcale nie odbiega od tego modelu.

Pojedynek tytanów.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej używanych samochodów transportowych, jest wszystkie znany Ford Transit. Produkowany nieprzerwanie od 1965 roku, samochód amerykańskiego giganta, cieszy się ogromną popularnością. Dwa razy zdobył prestiżową nagrodę,,Van of the Year’’, co tylko podkreśla, jaką sławą, cieszy się van od Forda. Oczywiście tam gdzie sukces, pojawiają się i konkurenci, którzy chcą zająć miejsce lidera. Świetnym przykładem pretendenta, jest Mercedes sprinter, który jest produkowany od 1995 roku i z miejsca, stał się godnym konkurentem Transita. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem w transporcie, zarówno osób, jak i towarów. Świetnie sprawdza się, jako samochód dostawczy, oraz auto kuriera. Co ciekawe, mercedes sprinter zdobył w 1995 roku nagrodę Samochodu Dostawczego Roku. Pokazuje to, jak bardzo udany był debiut, tego transportowego auta od mercedes-benz.
Obecnie są to najbardziej popularne samochody transportowe i dostawcze na rynku. Warto przyjrzeć się, czym następnym razem przyjedzie do nas kurier. Czy będzie to Ford Transit, czy też Mercedes sprinter, ponieważ dwaj rywale ciągle toczą pojedynek, o miano najlepszego samochodu dostawczego i transportowego.
Oczywiście na rynku pojawiają się ciągle konkurenci, którzy chcą stawać z tą dwójką w szranki. Kończy się to, mniejszymi sukcesami, lub porażkami, ale tak naprawdę, jak na razie, nikt poważnie nie zagroził najważniejszym graczom na rynku. Dlatego też nowe wersje Transita i Sprintera wychodzą regularnie. Bo po co wymyślać coś nowego, skoro wystarczy ulepszyć czarnego konia i sukces murowany. Zbudowana renoma, robi już swoje, dlatego też gdy potrzeba nam samochodu dostawczego, warto zastanowić się nad tymi dwoma, niezawodnymi modelami.