Niezależnie od sytuacji finansowej, standardu życia czy wysokiego mniemania o własnej osobie, stan zdrowia jest czymś, czego nie można kupić lub mieć pod pełną kontrolą. Końskie zdrowie to coś o co możemy zabiegać, dbając o siebie systematycznie i konsekwentnie. Zbyt beztroskie podejście do własnej fizyczności może być brzemienne w skutki, bo jak to na ogół bywa – jesteśmy mądrzy, ale dopiero po szkodzie.

 

Chroniczne lekceważenie zdrowotnych aspektów życia, może doprowadzić do sytuacji, w której nawet lekarz będzie zmuszony bezradnie rozłożyć ręce. Warto wobec tego zatroszczyć się o siebie, zanim nasz organizm sam się zbuntuje i rozpocznie strajk, który może zaważyć na naszym życiu. Wielu ludzi wciąż zapomina o tym, że recepta i wskazane na niej środki medyczne, nie musiałyby stać się elementem codzienności, gdyby nie wcześniejsza dbałość o własne zdrowie. Odpowiednie odżywianie się to jeden z ważniejszych elementów, które z uporem maniaka lekceważymy, faszerując się niezdrowymi produktami, które mają na nas fatalny wpływ. Tymczasem, czasami już niewielka modyfikacja jadłospisu może przynieść świetne efekty.

 

Spożywanie morskich ryb dostarcza kwasów Omega-3, których właściwości polegają między innymi na regulowaniu ilości cholesterolu oraz na usprawnieniu pracy serca. Każdy lekarz potwierdzi, że odżywiając się zdrowo możemy znacząco podnieść jakość naszego życia oraz zminimalizować ryzyko zachorowania. Należy pamiętać, że wiele witamin i wartości odżywczych możemy “przemycać” w postaci zdrowej przekąski, np. garści orzechów, które dostarczają cennego błonnika, białka oraz witaminę E lub owoców, które są niezwykle bogate w potrzebne witaminy. Bagatelizując wpływ witamin i nie doceniając ich obecności, możemy doprowadzić do niedoboru, który bardzo szybko odczujemy. Jednym z objawów niedoboru witamin są łamliwe paznokcie i wypadające włosy. Niemniej, należą one do dosyć łagodnych objawów, ponieważ w skrajnych przypadkach dochodzi do znaczącego pogorszenia wzroku. Dobrze zbilansowana dieta jest tylko jednym z czynników, które mają wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Kolejną kwestią jest oczywiście aktywność fizyczna, bez której nasz organizm nie pracuje prawidłowo. Brak wysiłku w jakiejkolwiek postaci osłabia organizm i pogarsza wydolność fizyczną.