Agiliway z dumą oficjalnie ogłasza otwarcie nowego oddziału w Krakowie. Było to długo oczekiwane wydarzenie i ważny krok w rozszerzeniu działalności na rynek UE. Niedawne ataki Rosji na Ukrainę przyspieszyły decyzję firmy o otwarciu nowego biura nieco wcześniej, niż planowano. Oto oświadczenie kierownictwa firmy:

Sergiy Korniyenko, CEO i Współzałożyciel Agiliway, o tym, dlaczego firma potrzebowała centrum rozwoju w Polsce:

“Pierwsze kroki w kierunku otwarcia naszego biura w kraju UE podjęliśmy jesienią zeszłego roku w związku z rosnącymi płacami i konkurencją na ukraińskim rynku rozwoju oprogramowania. Dlatego, aby rozszerzyć możliwości działania Agiliway i pozyskać więcej europejskich klientów, postanowiliśmy zbadać kraje sąsiednie, aby tam też rozpocząć naszą działalność. Po dokładnej analizie rynku wybraliśmy Polskę jako nasz kolejny cel poza Ukrainą, ze względu na bliskość naszej lokalizacji we Lwowie. Na początku lutego rozpoczęliśmy proces rejestracji naszego oddziału w Krakowie. Obecna sytuacja w Ukrainie stała się impulsem do przyspieszenia procesu w ramach Planu Ciągłości Działania. Przenieśliśmy już kilkunastu członków zespołu Agiliway do Polski. Planujemy tam również poszerzyć nasz zespół i zatrudnić inżynierów z Polski i krajów UE. Musimy jednak rozumieć, że zatrudnienie naszego zespołu w Polsce będzie skutkowało wyższymi kosztami, ponieważ stawki podatkowe, składki na ubezpieczenie społeczne, opieka zdrowotna i inne wydatki są wyższe niż w Ukrainie. Nasi partnerzy mogą być jednak pewni, że współpracując z firmą z UE, otrzymają tak samo wysoką jakość usług przy mniejszym ryzyku”.

Dlaczego więc wybraliśmy Polskę i jakie korzyści przyniesie to naszym klientom?

Polski Rynek IT

Oprócz tego, że Polska jest jednym z największych krajów w Europie, jest uważana za światowy fenomen ze względu na stabilność gospodarczą i rozwój nawet podczas przedłużających się globalnych kryzysów. Ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę, wysoko wykwalifikowanych specjalistów i dogodne położenie geograficzne, kraj ten zyskuje coraz większą popularność wśród najwspanialszych destynacji dla prowadzenia biznesu międzynarodowego. Zwłaszcza gdy mówimy o sektorze ICT, który jest elastyczny i stabilnie się rozwija niezależnie od tego, co dzieje się na świecie.

Od 2020 r. polski rynek technologii urósł do około 19,3 miliarda dolarów, a w 2021 r. zwiększył swoją wartość o co najmniej 5%. Obecność światowych gigantów, takich jak Microsoft, IBM, Google i HP, jest ogromną przewagą branży i ujawnia jej wielki potencjał.

Duża liczba talentów, europejski sposób myślenia i niezbędna różnorodność umiejętności stwarzają tutaj idealne środowisko dla branży technologicznej. Wysoki poziom znajomości języka angielskiego tamtejszych inżynierów również przyciąga coraz więcej zachodnich klientów. Obecnie łączna liczba specjalistów IT w Polsce to około 295 tysięcy osób. Mimo że liczba ta stale rośnie, nadal istnieje znaczny niedobór specjalistów, zwłaszcza deweloperów oprogramowania. Głównymi hubami technologicznymi w Polsce są Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź i Wrocław, dlatego firmy są rozmieszczone mniej więcej równomiernie na terenie całego kraju.

O Agiliway

Agiliway jest obecnie w siódmym roku wzrostu i rozwoju. Jesteśmy już obecni we Lwowie, Czerniowcach w Ukrainie oraz w Austin w Teksasie. A teraz również w Krakowie. Szczycimy się dostarczaniem wysokiej jakości rozwiązań i usług, pielęgnujemy naszą kulturę korporacyjną oraz dbamy o nasz zespół.

Zaczynaliśmy w 2015 roku z 5 osobami i od tego czasu nasz zespół rozrósł się do 200 osób. Poszerzyliśmy zakres naszych usług, z powodzeniem zrealizowaliśmy szeroką gamę projektów oraz pozyskaliśmy wielu stałych klientów z USA i Europy. W ubiegłym roku przeszliśmy certyfikację ISO 27001:2013. Potwierdza bezpieczeństwo danych firmy i zarządzanie procesami. Ponadto niedawno otrzymaliśmy status Microsoft Gold Partner. Był to wyraz uznania za wieloletnie dostarczanie naszym klientom usług na najwyższym poziomie oraz wysoki poziom profesjonalizmu.

Podsumowanie

W ciągu ostatnich 6 lat zespół deweloperski Agiliway rozrósł się do ponad 200 specjalistów i wciąż zatrudniamy nowe osoby. Ta długofalowa intencja zapewnia stałe świadczenie wysokiej jakości usług wraz z ograniczaniem ryzyka przy współpracy z firmą z siedzibą w UE. Otwarcie oddziału w Polsce to kolejny ważny kamień milowy dla Agiliway. Pozwala nam wejść na rynek UE i tam rozwijać naszą działalność.

 

Kategoria: architektura, IT, biznes